Armani My Way Ylang parfymflaska för damer mot stilren bakgrund

Armani

My Way Ylang

Upptäck Armani My Way Ylang, en blommig doft med bergamott och ingefära som förför med ylang-ylang och tuberos. Perfekt för vårdagar med lång hållbarhet.

Bästa pris

Beautycos
från 956 kr · 50 ml (19,11 kr/ml)

Bästa pris per ml: 90 ml, 13,16 kr/ml hos Beautycos (1 184 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 18 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Bergamott, Ingefära
Hjärtnoter: Ylang-Ylang, Tuberos, Apelsinblomma
Basnoter: Vanilj, Sandelträ, Mysk

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Dagtid

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 19,11 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

Bäst pris

956 kr

19,11 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

1 088 kr

21,76 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 115 kr

22,30 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 256 kr

25,12 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 450 kr

29,00 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 450 kr

29,00 kr/ml

Köp
30 ml från 22,33 kr/ml

Beautycos

30 ml · EDP

670 kr

22,33 kr/ml

Köp

Lyko

30 ml · EDP

750 kr

25,00 kr/ml

Köp

Nordicfeel

30 ml · EDP

820 kr

27,33 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDP

887 kr

29,57 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

1 000 kr

33,33 kr/ml

Köp

Kicks

30 ml · EDP

1 000 kr

33,33 kr/ml

Köp
90 ml från 13,16 kr/ml

Beautycos

90 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 184 kr

13,16 kr/ml

Köp

Lyko

90 ml · EDP

1 444 kr

16,04 kr/ml

Köp

Cocopanda

90 ml · EDP

1 554 kr

17,27 kr/ml

Köp

Nordicfeel

90 ml · EDP

1 735 kr

19,28 kr/ml

Köp

Eleven

90 ml · EDP

1 925 kr

21,39 kr/ml

Köp

Kicks

90 ml · EDP

1 925 kr

21,39 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

Om Armani My Way Ylang

Armani My Way Ylang är en elegant och blommig doft som fångar essensen av vårens förnyelse. Denna parfym är en hyllning till naturens skönhet och erbjuder en sofistikerad upplevelse för den moderna kvinnan.

Doftens Komposition

My Way Ylang öppnar med friska toppnoter av bergamott och ingefära som ger en livfull start. I hjärtat blommar en rik bukett av ylang-ylang, tuberos och apelsinblomma, vilket skapar en sensuell och förförisk aura. Basnoterna av vanilj, sandelträ och mysk ger en varm och långvarig avslutning.

När och Hur du Bär den

Denna doft är perfekt för vårens dagtid, där dess blommiga karaktär kan lysa i all sin prakt. Med lång hållbarhet och medel sillage, är My Way Ylang en pålitlig följeslagare genom dagens alla äventyr.

Köp Råd

My Way Ylang passar dig som älskar blommiga dofter och söker en parfym med långvarig effekt. Mindre lämplig om du föredrar tyngre, mer kryddiga dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

956 kr · 50 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy