Stilren Carolina Herrera Bad Boy Cobalt herrparfymflaska på mörk bakgrund

Carolina Herrera

Bad Boy Cobalt

Carolina Herrera Bad Boy Cobalt är en träig doft med lång hållbarhet, perfekt för kvällar under hösten.

Bästa pris

Nordicfeel
från 1 075 kr · 100 ml (10,75 kr/ml)

Bästa pris per ml: 150 ml, 7,78 kr/ml hos Beautycos (1 167 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 12 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: rosépeppar, lavendel
Hjärtnoter: plommon, geranium
Basnoter: tryffel, vetiver, cederträ

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

100 ml från 10,75 kr/ml

Nordicfeel

100 ml · EDP

Bäst pris

1 075 kr

10,75 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 075 kr

10,75 kr/ml

Köp

Beautycos

100 ml · EDP

1 138 kr

11,38 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 388 kr

13,88 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 445 kr

14,45 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 490 kr

14,90 kr/ml

Köp
50 ml från 15,60 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDP

780 kr

15,60 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

780 kr

15,60 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

911 kr

18,22 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 040 kr

20,80 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 075 kr

21,50 kr/ml

Köp
150 ml från 7,78 kr/ml

Beautycos

150 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 167 kr

7,78 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

Om Carolina Herrera Bad Boy Cobalt

Carolina Herrera Bad Boy Cobalt är en doft som fångar essensen av elegans och mystik. Denna parfym från 2022 erbjuder en träig upplevelse som är både djärv och sofistikerad.

Doften öppnar med en frisk kombination av rosépeppar och lavendel, vilket ger en kryddig och aromatisk start. I hjärtat finner vi en fruktig och blommig mix av plommon och geranium, som tillför djup och karaktär. Basen avrundas med jordnära toner av tryffel, vetiver och cederträ, vilket ger en varm och förförisk finish.

Denna doft är idealisk för höstens kvällar, med en lång hållbarhet och en medel sillage som lämnar ett bestående intryck utan att överväldiga. Perfekt för speciella tillfällen eller en elegant kväll ute.

Bad Boy Cobalt passar dig som söker en doft med både styrka och subtilitet. Mindre lämplig om du föredrar lättare, mer citrusdominerade parfymer.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

1 075 kr · 100 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy