Elegant parfymflaska med hög klack-design för damparfym Carolina Herrera Good Girl Blush

Carolina Herrera

Good Girl Blush

Carolina Herrera Good Girl Blush är en blommig doft med inslag av bergamott och mandarin. Perfekt för vårkvällar med lång hållbarhet och medel sillage.

Bästa pris

Beautycos
från 956 kr · 50 ml (19,11 kr/ml)

Bästa pris per ml: 150 ml, 12,23 kr/ml hos Cocopanda (1 834 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 16 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: bergamott, mandarin
Hjärtnoter: pion, ylang-ylang
Basnoter: vanilj, tonkaböna

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 19,11 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

Bäst pris

956 kr

19,11 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 178 kr

23,56 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

1 178 kr

23,56 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 199 kr

23,98 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 420 kr

28,40 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 420 kr

28,40 kr/ml

Köp
30 ml från 24,33 kr/ml

Nordicfeel

30 ml · EDP

730 kr

24,33 kr/ml

Köp

Lyko

30 ml · EDP

730 kr

24,33 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDP

797 kr

26,57 kr/ml

Köp

Kicks

30 ml · EDP

980 kr

32,67 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

990 kr

33,00 kr/ml

Köp
80 ml från 14,62 kr/ml

Beautycos

80 ml · EDP

1 170 kr

14,62 kr/ml

Köp

Cocopanda

80 ml · EDP

1 482 kr

18,53 kr/ml

Köp

Lyko

80 ml · EDP

1 482 kr

18,53 kr/ml

Köp
150 ml från 12,23 kr/ml

Cocopanda

150 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 834 kr

12,23 kr/ml

Köp

Lyko

150 ml · EDP

2 375 kr

15,83 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

Om Carolina Herrera Good Girl Blush

Carolina Herrera Good Girl Blush är en förtrollande doft som fångar vårens skönhet och elegans. Med sin blommiga karaktär erbjuder den en sofistikerad upplevelse för kvällens speciella tillfällen.

Doftnoter

Doften öppnar med en frisk och livfull kombination av bergamott och mandarin, vilket ger en gnistrande start. I hjärtat blommar pion och ylang-ylang, som tillsammans skapar en elegant och feminin aura. Basnoterna av vanilj och tonkaböna ger en varm och sensuell avslutning.

Användning

Good Girl Blush är perfekt för vårens kvällar, där dess långvariga hållbarhet och medelstarka sillage ger ett bestående intryck. Den passar utmärkt för speciella tillfällen där du vill känna dig extra elegant.

Denna doft passar dig som älskar blommiga och eleganta dofter med en varm bas. Mindre lämplig om du föredrar mycket lätta eller helt citrusdominerade dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

956 kr · 50 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy