Juliette Has A Gun Ex Vetiver parfymflaska för damer på vit bakgrund

Juliette Has A Gun

Ex Vetiver

Ex Vetiver från Juliette Has A Gun är en träig doft med lång hållbarhet, perfekt för höstens vardagar.

Bästa pris

Beautycos
från 958 kr · 100 ml (9,58 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 9,58 kr/ml hos Beautycos (958 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 14 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Grapefrukt, Kardemumma
Hjärtnoter: Vetiver, Geranium
Basnoter: Cashmeran, Amber

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Vardag

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

100 ml från 9,58 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst pris

958 kr

9,58 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml

1 065 kr

10,65 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 065 kr

10,65 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 599 kr

15,99 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 599 kr

15,99 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDP

1 599 kr

15,99 kr/ml

Köp
50 ml från 12,85 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

642 kr

12,85 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 229 kr

24,57 kr/ml

1 638 kr

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 249 kr

24,98 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 474 kr

29,48 kr/ml

1 638 kr

Köp
Provstorlekar & resesprayer Under 15 ml – bra för att testa doften

Beautycos

7,5 ml · EDP

277 kr

36,97 kr/ml

Köp

Cocopanda

7,5 ml

337 kr

44,93 kr/ml

Köp

Eleven

7,5 ml · EDP

389 kr

51,87 kr/ml

Köp

Nordicfeel

7,5 ml · EDP

389 kr

51,87 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

3 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Juliette Has A Gun Ex Vetiver

Ex Vetiver från Juliette Has A Gun är en fängslande doft som förenar träiga toner med en elegant karaktär. Denna parfym är en hyllning till höstens mystik och erbjuder en sofistikerad upplevelse för alla sinnen.

Doften öppnar med fräscha toner av grapefrukt och kryddig kardemumma, vilket ger en uppiggande start. I hjärtat av doften finner vi den jordnära och eleganta vetivern, perfekt balanserad med geraniums blommiga inslag. Basen avslutas med de varma och omfamnande tonerna av cashmeran och amber, vilket ger en långvarig och behaglig avslutning.

Ex Vetiver är den perfekta doften för höstens vardagar, med sin långa hållbarhet och medelstarka sillage. Den är lika lämplig för kontoret som för en avslappnad promenad i parken.

Denna doft passar dig som uppskattar träiga och eleganta parfymer med en långvarig effekt. Mindre lämplig om du föredrar lättare eller mer blommiga dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

958 kr · 100 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy