Elegant Lancôme Idôle parfymflaska i roséguld, damparfym på vit bakgrund

Lancôme

Idôle

Lancôme Idôle är en blommig doft med bergamott och päron i toppen, ros och jasmin i hjärtat, och vit mysk och vanilj i basen. Perfekt för vardagsbruk året runt.

Bästa pris

Nordicfeel
från 936 kr · 50 ml (18,72 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 11,62 kr/ml hos Kicks (1 162 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 13 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Bergamott, Päron
Hjärtnoter: Ros, Jasmin
Basnoter: Vit mysk, Vanilj

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Året runt

Tillfälle

Vardag

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 18,72 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDP

Bäst pris

936 kr

18,72 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

937 kr

18,74 kr/ml

1 249 kr

Köp

Lyko

50 ml · EDP

963 kr

19,26 kr/ml

Köp

Beautycos

50 ml · EDT

1 004 kr

20,07 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 110 kr

22,20 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 160 kr

23,20 kr/ml

Köp
25 ml från 23,07 kr/ml

Kicks

25 ml · EDT

577 kr

23,07 kr/ml

769 kr

Köp

Kicks

25 ml · EDP

637 kr

25,47 kr/ml

849 kr

Köp

Beautycos

25 ml · EDT

764 kr

30,54 kr/ml

Köp

Cocopanda

25 ml · EDP

768 kr

30,72 kr/ml

Köp
100 ml från 11,62 kr/ml

Kicks

100 ml · EDT

Bäst kr/ml

1 162 kr

11,62 kr/ml

1 549 kr

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 396 kr

13,96 kr/ml

Köp
Provstorlekar & resesprayer Under 15 ml – bra för att testa doften

Cocopanda

10 ml · EDP

329 kr

32,90 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

13 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Lancôme Idôle

Lancôme Idôle är en doft som fångar essensen av tidlös elegans och modernitet. Lanserad 2019, denna blommiga parfym erbjuder en perfekt balans mellan fräschhet och djup.

Doftnoterna öppnar med en uppfriskande blandning av bergamott och saftigt päron, vilket ger en gnistrande och livfull start. I hjärtat blommar en rik bukett av ros och jasmin, som ger en romantisk och förförisk karaktär. Basen avrundas med mjuka toner av vit mysk och vanilj, vilket skapar en sensuell och varm avslutning.

Denna doft är skapad för alla säsonger och passar perfekt för vardagsbruk. Med dess långa hållbarhet och medelstark sillage är den ett utmärkt val för den som vill ha en pålitlig och konstant närvaro av elegans.

Idôle passar dig om du söker en doft som kombinerar blommig friskhet med en varm bas. Den är mindre lämplig om du föredrar tyngre, mer kryddiga dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

936 kr · 50 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy