Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning parfymflaska, stilren damparfym med mjuk och fräsch doft

Maison Margiela

Replica Lazy Sunday Morning

Maison Margielas Replica Lazy Sunday Morning fångar känslan av en lugn vårdag med blommiga toner av liljekonvalj och päron, perfekt för vardagsbruk.

Bästa pris

Kicks
från 1 810 kr · 100 ml (18,10 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 18,10 kr/ml hos Kicks (1 810 kr)

Köp hos Kicks

Jämför 6 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Liljekonvalj, Päron
Hjärtnoter: Iris, Ros
Basnoter: Vit mysk, Indonesisk patchouliblad

Egenskaper

Hållbarhet

3/5

Sillage

2/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Vardag

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

100 ml från 18,10 kr/ml

Kicks

100 ml · EDT

Bäst pris

1 810 kr

18,10 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDT

1 850 kr

18,50 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDT

1 850 kr

18,50 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDT

1 850 kr

18,50 kr/ml

Köp
30 ml från 31,67 kr/ml

Kicks

30 ml · EDT

950 kr

31,67 kr/ml

Köp
Provstorlekar & resesprayer Under 15 ml – bra för att testa doften

Kicks

10 ml · EDT

390 kr

39,00 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

5 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning

Maison Margiela presenterar Replica Lazy Sunday Morning, en doft som inkarnerar den avslappnade elegansen av en vårsöndag. Med en blommig karaktär tar denna parfym dig till en plats av lugn och ro.

Doften öppnar med friska toppnoter av liljekonvalj och päron, vilket ger en krispig och uppfriskande början. I hjärtat utvecklas den till en mjuk bukett av iris och ros som tillför en romantisk och sofistikerad ton. Basen avrundas med vit mysk och indonesisk patchouliblad, vilket ger en varm och jordig avslutning.

Denna doft är perfekt för vårens vardagar, med en medel hållbarhet och en diskret sillage som gör den idealisk för dagligt bruk. Den smälter in i din dagliga rutin utan att överväldiga.

Replica Lazy Sunday Morning passar dig som söker en subtil men elegant doft för vardagen. Den är mindre lämplig om du föredrar starkare och mer påträngande dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

1 810 kr · 100 ml

Kicks

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy