Parfymflaska Marc Jacobs Perfect Elixir mot ljus bakgrund, damparfym

Marc Jacobs

Perfect Elixir

Marc Jacobs Perfect Elixir är en blommig kvällsdoft med rosa peppar och narcissus, perfekt för höstens långa nätter.

Bästa pris

Stylingagenten
från 979 kr · 50 ml 1 405 kr (19,58 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 10,98 kr/ml hos Beautycos (1 098 kr)

Köp hos Stylingagenten

Jämför 13 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Rosa peppar, Narcissus
Hjärtnoter: Mandelmjölk, Cashmeran
Basnoter: Cederträ, Sandelträ

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 19,58 kr/ml

Stylingagenten

50 ml · EDP

Bäst pris

979 kr

19,58 kr/ml

1 405 kr

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 046 kr

20,92 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 046 kr

20,93 kr/ml

1 395 kr

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 123 kr

22,46 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 450 kr

29,00 kr/ml

Köp
30 ml från 19,09 kr/ml

Beautycos

30 ml · EDP

573 kr

19,09 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDP

730 kr

24,33 kr/ml

Köp

Kicks

30 ml · EDP

731 kr

24,38 kr/ml

975 kr

Köp
100 ml från 10,98 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 098 kr

10,98 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 276 kr

12,76 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDP

1 276 kr

12,76 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 365 kr

13,65 kr/ml

1 820 kr

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 880 kr

18,80 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

4 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Marc Jacobs Perfect Elixir

Marc Jacobs Perfect Elixir är en förförisk doft som fångar essensen av höstens mystik. Med en blommig karaktär är denna parfym skapad för att förhöja kvällens stunder.

Doftens Utveckling

Perfect Elixir öppnar med en kryddig och livfull ton av rosa peppar, som snabbt förenas med den blommiga skönheten hos narcissus. I hjärtat finner vi en krämig blandning av mandelmjölk och den mjuka värmen av cashmeran. Basen avrundas elegant med de träiga tonerna av cederträ och sandelträ.

När Ska Den Användas?

Denna parfym är idealisk för höstens kvällar, med en lång hållbarhet och en medel sillage som lämnar ett bestående intryck. Perfekt för en kväll ute eller en intim middag.

Perfect Elixir passar dig som älskar blommiga och träiga dofter med en kryddig twist. Mindre lämplig om du föredrar lätta och friska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

979 kr · 50 ml

Stylingagenten

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy