Marc Jacobs Perfect Intense parfymflaska i elegant design på mörk bakgrund

Marc Jacobs

Perfect Intense

Marc Jacobs Perfect Intense är en blommig doft med lång hållbarhet, perfekt för höstkvällar.

Bästa pris

Beautycos
från 773 kr · 50 ml (15,45 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 10,61 kr/ml hos Beautycos (1 061 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 16 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: narcissus, nattblommande jasmin
Hjärtnoter: mandel
Basnoter: sandelträ

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 15,45 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

Bäst pris

773 kr

15,45 kr/ml

Köp

Stylingagenten

50 ml · EDP

922 kr

18,44 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 111 kr

22,22 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 118 kr

22,35 kr/ml

1 490 kr

Köp

Lyko

50 ml · EDP

1 482 kr

29,64 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 510 kr

30,20 kr/ml

Köp
30 ml från 18,30 kr/ml

Stylingagenten

30 ml · EDP

549 kr

18,30 kr/ml

1 050 kr

Köp

Nordicfeel

30 ml · EDP

739 kr

24,63 kr/ml

Köp

Lyko

30 ml · EDP

788 kr

26,25 kr/ml

1 025 kr

Köp

Eleven

30 ml · EDP

1 025 kr

34,17 kr/ml

Köp
100 ml från 10,61 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 061 kr

10,61 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDP

1 462 kr

14,62 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 463 kr

14,63 kr/ml

1 950 kr

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 950 kr

19,50 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 950 kr

19,50 kr/ml

Köp
Provstorlekar & resesprayer Under 15 ml – bra för att testa doften

Stylingagenten

10 ml · EDP

299 kr

29,90 kr/ml

369 kr

Köp

Priser senast uppdaterade

Om Marc Jacobs Perfect Intense

Marc Jacobs Perfect Intense är en doft som fångar essensen av blommig elegans. Denna parfym är en hyllning till intensitet och skönhet, med en komposition som förför och fascinerar.

Doftnoter

I toppen möts vi av den förtrollande doften av narcissus och nattblommande jasmin, vilket ger en omedelbar blommig explosion. Hjärtat av doften består av mandel, som tillför en varm och krämig dimension. Basen rundas av med sandelträ, vilket ger en mjuk och jordnära avslutning.

Användning

Perfect Intense är skapad för de kyligare höstkvällarna, där dess långvariga och medelstora sillage gör den perfekt för kvällsbruk. Den passar utmärkt för speciella tillfällen där du vill lämna ett bestående intryck.

Denna doft passar dig som älskar blommiga och intensiva parfymer med en varm underton. Den kan vara mindre lämplig om du föredrar lätta och friska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

773 kr · 50 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy