Montblanc Explorer Extreme parfymflaska på svart bakgrund

Montblanc

Explorer Extreme

Montblanc Explorer Extreme är en träig doft för höstkvällar, med bergamott och rosa peppar i toppen som övergår till vetiver och läder.

Bästa pris

Nordicfeel
från 974 kr · 100 ml (9,74 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 8,13 kr/ml hos Beautycos (813 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 11 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: bergamott, rosa peppar
Hjärtnoter: vetiver, läder
Basnoter: patchouli, cederträ

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

100 ml från 8,13 kr/ml

Beautycos

100 ml · PARFUM

Bäst kr/ml

813 kr

8,13 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDP

Bäst pris

974 kr

9,74 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 049 kr

10,49 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml

1 049 kr

10,49 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 295 kr

12,95 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml

1 299 kr

12,99 kr/ml

Köp
60 ml från 9,98 kr/ml

Beautycos

60 ml · PARFUM

599 kr

9,98 kr/ml

Köp

Nordicfeel

60 ml · EDP

734 kr

12,23 kr/ml

Köp

Cocopanda

60 ml · EDP

817 kr

13,62 kr/ml

Köp

Eleven

60 ml · EDP

970 kr

16,17 kr/ml

Köp

Kicks

60 ml

979 kr

16,32 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

1 erbjudande är tillfälligt slut.

Om Montblanc Explorer Extreme

Montblanc Explorer Extreme är en doft för den äventyrliga själen som söker något unikt och kraftfullt. Den träiga karaktären ger en känsla av mystik och sofistikation.

Doftnoter

Doften öppnar med friska och kryddiga toppnoter av bergamott och rosa peppar, som ger en uppfriskande och livfull start. I hjärtat hittar vi vetiver och läder, vilket skapar en djup och jordnära känsla. Basnoterna av patchouli och cederträ ger en varm och varaktig avslutning.

När ska du bära den?

Denna doft är perfekt för höstkvällar när du vill göra ett starkt intryck. Med sin långa hållbarhet och medelstarka sillage är den idealisk för kvällsbruk och speciella tillfällen.

Montblanc Explorer Extreme passar dig som älskar träiga dofter med en maskulin touch. Den är mindre lämplig om du föredrar lättare och blommigare dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

974 kr · 100 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy