#14
Guldfärgad parfymflaska Paco Rabanne 1 Million herrparfym

Paco Rabanne

1 Million

Paco Rabanne 1 Million är en orientalisk doft med en intensiv och förförisk karaktär, perfekt för höstens kvällar.

Bästa pris

Beautycos
från 625 kr · 50 ml (12,49 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 10,00 kr/ml hos Nordicfeel (1 000 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 10 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Blodmandarin, Grapefrukt, Mint
Hjärtnoter: Kanel, Ros, Kryddiga toner
Basnoter: Läder, Träiga noter, Amber, Patchouli, Indisk patchouli

Egenskaper

Hållbarhet

5/5

Sillage

4/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 12,49 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDT

Bäst pris

625 kr

12,49 kr/ml

Köp

Beautycos

50 ml · EDP

673 kr

13,47 kr/ml

Köp

Stylingagenten

50 ml · EDT

756 kr

15,12 kr/ml

906 kr

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDT

849 kr

16,98 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDT

1 010 kr

20,20 kr/ml

Köp
15 ml från 24,60 kr/ml

Stylingagenten

15 ml · EDT

369 kr

24,60 kr/ml

495 kr

Köp
30 ml från 23,30 kr/ml

Cocopanda

30 ml · EDT

699 kr

23,30 kr/ml

Köp
100 ml från 10,00 kr/ml

Nordicfeel

100 ml · EDT

Bäst kr/ml

1 000 kr

10,00 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDT

1 340 kr

13,40 kr/ml

Köp
200 ml från 10,48 kr/ml

Lyko

200 ml · PARFUM

2 095 kr

10,48 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

3 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Paco Rabanne 1 Million

Paco Rabanne 1 Million är en ikonisk doft som utstrålar lyx och förförelse. Denna orientaliska parfym är skapad för att väcka uppmärksamhet och lämna ett bestående intryck.

Doften öppnar med en frisk och livfull kombination av blodmandarin, grapefrukt och mint. Dessa toppnoter ger en energisk start som snabbt övergår till ett hjärta av kanel, ros och kryddiga toner, vilket tillför en varm och kryddig karaktär. Slutligen, i basen, finner vi en djup och rik blandning av läder, träiga noter, amber och patchouli, inklusive indisk patchouli, som ger en sensuell och varaktig avslutning.

Denna doft är idealisk för höstens kvällar, där dess intensiva och långvariga närvaro verkligen kan uppskattas. Med en långvarighet och sillage på 5 av 5, är den perfekt för kvällsevenemang där du vill göra ett starkt intryck.

Paco Rabanne 1 Million passar den självsäkra individen som söker en doft som är både kraftfull och förförisk. Med en betyg på 4 av 5, är det en favorit bland dem som uppskattar orientaliska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

625 kr · 50 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy