Stilren parfymflaska Rabanne Phantom Intense i metallisk design, herrparfym

Rabanne

Phantom Intense

Phantom Intense från Rabanne är en träig doft med kryddig ingefära och kardemumma, perfekt för höstens kvällar med lång hållbarhet och tydlig sillage.

Bästa pris

Beautycos
från 1 019 kr · 100 ml (10,19 kr/ml)

Bästa pris per ml: 150 ml, 8,10 kr/ml hos Nordicfeel (1 215 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 14 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Ingefära, Kardemumma
Hjärtnoter: Lavendel, Geranium
Basnoter: Vanilj, Patchouli, Vetiver

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

4/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

100 ml från 10,19 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst pris

1 019 kr

10,19 kr/ml

Köp

Nordicfeel

100 ml · EDP

1 160 kr

11,60 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 207 kr

12,07 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 207 kr

12,07 kr/ml

Köp

Eleven

100 ml · EDP

1 470 kr

14,70 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 470 kr

14,70 kr/ml

Köp
50 ml från 14,90 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

745 kr

14,90 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

915 kr

18,30 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

990 kr

19,80 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 100 kr

22,00 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 100 kr

22,00 kr/ml

Köp
150 ml från 8,10 kr/ml

Nordicfeel

150 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 215 kr

8,10 kr/ml

Köp

Eleven

150 ml · EDP

1 735 kr

11,57 kr/ml

Köp

Kicks

150 ml · EDP

1 735 kr

11,57 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

Om Rabanne Phantom Intense

Phantom Intense från Rabanne är en förförisk doft som fångar essensen av höstens mystik. Med sin träiga karaktär och kryddiga noter erbjuder denna parfym en djup och sensuell upplevelse.

Doftens öppning bjuder på en kryddig explosion av ingefära och kardemumma, som ger en omedelbar känsla av värme och energi. Hjärtnoterna av lavendel och geranium skapar en elegant och sofistikerad övergång, medan basnoterna av vanilj, patchouli och vetiver tillför en jordnära och långvarig avslutning.

Denna doft är idealisk för höstens kvällar när du vill lämna ett bestående intryck. Med sin långa hållbarhet och tydliga sillage är Phantom Intense perfekt för speciella tillfällen när du vill sticka ut.

Phantom Intense passar dig som söker en djup och träig doft med kryddiga inslag. Den är mindre lämplig om du föredrar lätta och friska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

1 019 kr · 100 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy