Shiseido Ginza damparfymflaska på vit bakgrund

Shiseido

Ginza

Shiseido Ginza är en blommig doft med friska toppnoter av granatäpple och rosa peppar, perfekt för vårdagar.

Bästa pris

Cocopanda
från 906 kr · 50 ml (18,12 kr/ml)

Bästa pris per ml: 50 ml, 18,12 kr/ml hos Cocopanda (906 kr)

Köp hos Cocopanda

Jämför 6 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: granatäpple, rosa peppar
Hjärtnoter: magnolia, freesia, orkidé, jasmin
Basnoter: hinokiträ, sandelträ, patchouli

Egenskaper

Hållbarhet

3/5

Sillage

3/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Dagtid

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 18,12 kr/ml

Cocopanda

50 ml · EDP

Bäst pris

906 kr

18,12 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

927 kr

18,54 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 270 kr

25,40 kr/ml

Köp
30 ml från 20,83 kr/ml

Cocopanda

30 ml · EDP

625 kr

20,83 kr/ml

Köp

Nordicfeel

30 ml · EDP

625 kr

20,83 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

850 kr

28,33 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

5 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Shiseido Ginza

Shiseido Ginza är en förtrollande blommig doft som fångar essensen av vårens skönhet. Med en perfekt blandning av fruktiga och blommiga noter, erbjuder den en elegant och uppfriskande upplevelse.

Doften öppnar med livliga toppnoter av granatäpple och rosa peppar, som ger en fräsch och kryddig inledning. I hjärtat blommar en bukett av magnolia, freesia, orkidé och jasmin, vilket skapar en rik och förförisk blommighet. Basen av hinokiträ, sandelträ och patchouli ger en varm och jordig avslutning.

Perfekt för våren, Ginza passar utmärkt för dagtid då dess medellånga hållbarhet och sillage gör den till en diskret men ändå närvarande följeslagare. Doften är både sofistikerad och lättburen.

Ginza passar dig som söker en elegant och blommig doft för dagligt bruk. Den är mindre lämplig om du föredrar kraftiga eller orientaliska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

906 kr · 50 ml

Cocopanda

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy