Elegant damparfymflaska Shiseido Ginza Intense på glansig yta

Shiseido

Ginza Intense

Ginza Intense från Shiseido är en blommig doft som kombinerar granatäpple och ros för en elegant kvällsdoft med lång hållbarhet.

Bästa pris

Kicks
från 910 kr · 50 ml (18,20 kr/ml)

Bästa pris per ml: 90 ml, 9,08 kr/ml hos Beautycos (817 kr)

Köp hos Kicks

Jämför 7 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Granatäpple, Rosa peppar
Hjärtnoter: Ros, Jasmin
Basnoter: Patchouli, Vanilj

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 18,20 kr/ml

Kicks

50 ml · EDP

Bäst pris

910 kr

18,20 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

1 024 kr

20,48 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 365 kr

27,30 kr/ml

Köp
30 ml från 21,13 kr/ml

Cocopanda

30 ml · EDP

634 kr

21,13 kr/ml

Köp

Nordicfeel

30 ml · EDP

734 kr

24,47 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

945 kr

31,50 kr/ml

Köp
90 ml från 9,08 kr/ml

Beautycos

90 ml · EDP

Bäst kr/ml

817 kr

9,08 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

2 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Shiseido Ginza Intense

Ginza Intense från Shiseido är en förtrollande blommig doft som fångar essensen av höstens elegans. Denna parfym är skapad för att förföra och förtrolla under kvällens mystik.

Doftnoter

Ginza Intense öppnar med en frisk explosion av granatäpple och rosa peppar som ger en livlig och kryddig start. I hjärtat blommar ros och jasmin och skapar en förförisk blommighet som är både klassisk och modern. Basnoterna av patchouli och vanilj ger doften en djup och varm avslutning som dröjer sig kvar länge.

Användning

Denna parfym är perfekt för höstens kvällar när du vill ha en långvarig doft med medel sillage som lämnar ett bestående intryck. Den passar utmärkt för eleganta tillställningar och kvällar när du vill känna dig extra speciell.

Köpguide

Ginza Intense passar dig som älskar blommiga dofter med en varm och kryddig twist. Mindre lämplig om du föredrar lätta och friska dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

910 kr · 50 ml

Kicks

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy