Elegant parfymflaska Shiseido Zen, damparfym med gyllene detaljer

Shiseido

Zen

Zen från Shiseido är en blommig doft med friska toppnoter av grapefrukt och bergamott, perfekt för vårens dagliga äventyr.

Bästa pris

Nordicfeel
från 882 kr · 50 ml (17,64 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 6,39 kr/ml hos Beautycos (639 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 8 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: grapefrukt, bergamott, apelsin, ananas
Hjärtnoter: blå ros, fresia, gardenia, liljekonvalj, viol
Basnoter: patchouli, ceder, mysk, amber, rökelse

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

3/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Dagtid

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 17,64 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDP

Bäst pris

882 kr

17,64 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

882 kr

17,64 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 165 kr

23,30 kr/ml

Köp
30 ml från 19,83 kr/ml

Nordicfeel

30 ml · EDP

595 kr

19,83 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDP

607 kr

20,23 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

800 kr

26,67 kr/ml

Köp
100 ml från 6,39 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst kr/ml

639 kr

6,39 kr/ml

Köp

Stylingagenten

100 ml · EDP

881 kr

8,81 kr/ml

1 044 kr

Köp

Priser senast uppdaterade

1 erbjudande är tillfälligt slut.

Om Shiseido Zen

Shiseido Zen är en harmonisk doft som fångar essensen av vårens skönhet och lugn. Denna blommiga parfym är en hyllning till naturens graciösa övergångar.

Doftens Utveckling

Zen öppnar med friska toppnoter av grapefrukt, bergamott, apelsin och ananas, vilket ger en uppfriskande och livlig start. I hjärtat blommar blå ros, fresia, gardenia, liljekonvalj och viol, som skapar en mjuk och förtrollande blommighet. Basen avrundar doften med djupa toner av patchouli, ceder, mysk, amber och rökelse, vilket ger en varm och jordnära avslutning.

Användning och Prestanda

Denna doft är idealisk för vårens dagliga äventyr. Med sin långa hållbarhet och medel sillage är Zen perfekt för dem som söker en pålitlig och närvarande doft.

Köp Råd

Zen passar dig som älskar blommiga och friska dofter med en varm och jordnära avslutning. Mindre lämplig om du föredrar tyngre eller kryddigare dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

882 kr · 50 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy