Klar parfymflaska med rosa vätska, Versace Bright Crystal Absolu, damparfym

Versace

Bright Crystal

Versace Bright Crystal är en blommig doft med noter av yuzu, pion och mysk, perfekt för vårens dagtid.

Bästa pris

Nordicfeel
från 687 kr · 50 ml (13,74 kr/ml)

Bästa pris per ml: 90 ml, 10,54 kr/ml hos Kicks (949 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 17 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: yuzu, granatäpple, isackord
Hjärtnoter: pion, magnolia, lotus
Basnoter: mysk, mahogny, bärnsten

Egenskaper

Hållbarhet

3/5

Sillage

3/5

Säsong

Vår

Tillfälle

Dagtid

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 13,74 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDT

Bäst pris

687 kr

13,74 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDT

729 kr

14,58 kr/ml

858 kr

Köp

Lyko

50 ml · EDT

729 kr

14,58 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDT

799 kr

15,98 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDT

1 115 kr

22,30 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · PARFUM

1 230 kr

24,60 kr/ml

1 640 kr

Köp

Lyko

50 ml · PARFUM

1 230 kr

24,60 kr/ml

Köp
30 ml från 18,97 kr/ml

Kicks

30 ml · EDT

569 kr

18,97 kr/ml

Köp

Lyko

30 ml · EDT

569 kr

18,97 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDT

618 kr

20,60 kr/ml

651 kr

Köp

Stylingagenten

30 ml · EDT

639 kr

21,30 kr/ml

820 kr

Köp
90 ml från 10,54 kr/ml

Kicks

90 ml · EDT

Bäst kr/ml

949 kr

10,54 kr/ml

Köp

Lyko

90 ml · EDT

949 kr

10,54 kr/ml

Köp

Kicks

90 ml · PARFUM

1 534 kr

17,04 kr/ml

2 045 kr

Köp

Lyko

90 ml · PARFUM

1 534 kr

17,04 kr/ml

Köp

Nordicfeel

90 ml · EDT

1 617 kr

17,97 kr/ml

1 797 kr

Köp

Eleven

90 ml · EDT

1 676 kr

18,63 kr/ml

2 235 kr

Köp

Priser senast uppdaterade

2 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Versace Bright Crystal

Versace Bright Crystal är en tidlös doft som fångar essensen av vårens skönhet. Med sin blommiga karaktär är den både elegant och uppfriskande.

Doftnoter

Doften öppnar med friska toppnoter av yuzu, granatäpple och isackord som ger en sval och energisk start. I hjärtat blommar pion, magnolia och lotus, vilket ger en mjuk och feminin känsla. Basnoterna av mysk, mahogny och bärnsten ger en varm och sensuell avslutning.

Användningstillfällen

Bright Crystal är idealisk för vårens dagtid, med en medel hållbarhet och sillage som gör den perfekt för både arbete och fritid. Den blommiga doften är uppfriskande och lätt, vilket gör den till en favorit under ljusare dagar.

Denna doft passar dig om du älskar blommiga och fräscha dofter som utstrålar elegans och enkelhet. Mindre lämplig om du föredrar tyngre eller mer kryddiga parfymer.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

687 kr · 50 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy