Yves Saint Laurent Black Opium parfymflaska över röd bakgrund, damparfym

Yves Saint Laurent

Black Opium Over Red

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red är en orientalisk doft med noter av päron och rosa peppar, perfekt för höstens kvällar.

Bästa pris

Beautycos
från 702 kr · 30 ml (23,40 kr/ml)

Bästa pris per ml: 90 ml, 14,34 kr/ml hos Beautycos (1 291 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 9 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: päron, rosa peppar
Hjärtnoter: kaffe, jasmin
Basnoter: vanilj, patchouli

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

4/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

30 ml från 23,40 kr/ml

Beautycos

30 ml · EDP

Bäst pris

702 kr

23,40 kr/ml

Köp

Nordicfeel

30 ml · EDP

950 kr

31,67 kr/ml

Köp

Kicks

30 ml · EDP

1 149 kr

38,30 kr/ml

Köp

Eleven

30 ml · EDP

1 150 kr

38,33 kr/ml

Köp

Cocopanda

30 ml · EDP

1 172 kr

39,07 kr/ml

Köp
50 ml från 20,82 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

1 041 kr

20,82 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 388 kr

27,76 kr/ml

Köp

Kicks

50 ml · EDP

1 679 kr

33,58 kr/ml

Köp
90 ml från 14,34 kr/ml

Beautycos

90 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 291 kr

14,34 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

3 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Yves Saint Laurent Black Opium Over Red

Yves Saint Laurent presenterar Black Opium Over Red, en doft som fångar essensen av mystik och förförelse. Denna orientaliska parfym är skapad för att förtrolla och fascinera.

Doften öppnar med friska toppnoter av päron och rosa peppar, som ger en livlig och kryddig start. I hjärtat pulserar noter av kaffe och jasmin, vilket skapar en djup och beroendeframkallande aura. Basen avrundas med vanilj och patchouli, som ger en varm och sensuell avslutning.

Perfekt för höstens kvällar, denna doft har en lång hållbarhet och en tydlig sillage, vilket gör den idealisk för speciella tillfällen. Den lämnar ett varaktigt intryck som dröjer sig kvar.

Black Opium Over Red passar dig som söker en djärv och intensiv doftupplevelse. Mindre lämplig om du föredrar lättare och mer subtila dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

702 kr · 30 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy