Rabanne Invictus Victory Elixir herrparfymflaska i djupblått glas med guldlock

Rabanne

Invictus Victory

Invictus Victory från Rabanne är en orientalisk doft som kombinerar frisk citron och kryddig rosa peppar med en djup bas av vanilj och tonkaböna.

Bästa pris

Beautycos
från 659 kr · 50 ml (13,18 kr/ml)

Bästa pris per ml: 100 ml, 8,89 kr/ml hos Beautycos (889 kr)

Köp hos Beautycos

Jämför 8 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Rosa peppar, Citron
Hjärtnoter: Lavendel, Olibanum
Basnoter: Vanilj, Tonkaböna, Bärnsten

Egenskaper

Hållbarhet

4/5

Sillage

4/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 13,18 kr/ml

Beautycos

50 ml · EDP

Bäst pris

659 kr

13,18 kr/ml

Köp

Nordicfeel

50 ml · EDP

845 kr

16,90 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

845 kr

16,90 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 150 kr

23,00 kr/ml

Köp
100 ml från 8,89 kr/ml

Beautycos

100 ml · EDP

Bäst kr/ml

889 kr

8,89 kr/ml

Köp

Cocopanda

100 ml · EDP

1 290 kr

12,90 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 290 kr

12,90 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 535 kr

15,35 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

3 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Rabanne Invictus Victory

Invictus Victory från Rabanne är en doft som fångar essensen av styrka och elegans. Denna orientaliska parfym, lanserad 2021, är perfekt för den som söker en djärv och sofistikerad kvällsdoft.

Doftnoter

Invictus Victory öppnar med en fräsch och kryddig kombination av rosa peppar och citron, vilket ger en uppfriskande start. Hjärtat av doften avslöjar en harmonisk blandning av lavendel och olibanum, som ger en lugnande och aromatisk karaktär. Basen är djup och varm med vanilj, tonkaböna och bärnsten, vilket ger en långvarig och tydlig sillage.

Denna doft är idealisk för höstens kvällar, när du vill göra ett bestående intryck. Med sin långa hållbarhet och tydliga sillage är den perfekt för speciella tillfällen.

Invictus Victory passar dig om du uppskattar orientaliska och djärva dofter med en långvarig effekt. Den är mindre lämplig om du föredrar lätta och diskreta dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

659 kr · 50 ml

Beautycos

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy