Herrparfym Rabanne Invictus Victory Elixir i elegant flaska

Rabanne

Invictus Victory Elixir

Invictus Victory Elixir från Rabanne är en orientalisk doft med kryddiga toppnoter av rosépeppar och kardemumma, perfekt för höstens kvällar.

Bästa pris

Nordicfeel
från 900 kr · 50 ml (18,00 kr/ml)

Bästa pris per ml: 200 ml, 7,31 kr/ml hos Beautycos (1 463 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 9 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: rosépeppar, kardemumma
Hjärtnoter: lavendel, geranium
Basnoter: vanilj, tonkaböna, bärnsten

Egenskaper

Hållbarhet

5/5

Sillage

4/5

Säsong

Höst

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

50 ml från 18,00 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDP

Bäst pris

900 kr

18,00 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

900 kr

18,00 kr/ml

Köp

Cocopanda

50 ml · EDP

1 099 kr

21,98 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 205 kr

24,10 kr/ml

Köp
100 ml från 14,99 kr/ml

Cocopanda

100 ml · EDP

1 499 kr

14,99 kr/ml

Köp

Lyko

100 ml · EDP

1 499 kr

14,99 kr/ml

Köp

Kicks

100 ml · EDP

1 610 kr

16,10 kr/ml

Köp
200 ml från 7,31 kr/ml

Beautycos

200 ml · EDP

Bäst kr/ml

1 463 kr

7,31 kr/ml

Köp

Cocopanda

200 ml · EDP

1 825 kr

9,13 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

5 erbjudanden är tillfälligt slut.

Om Rabanne Invictus Victory Elixir

Invictus Victory Elixir från Rabanne är en doft som fångar essensen av styrka och elegans. Denna orientaliska parfym är skapad för att förföra och imponera, och är ett perfekt val för den självsäkra individen.

Doftens Utveckling

Invictus Victory Elixir öppnar med en kryddig explosion av rosépeppar och kardemumma, vilket ger en energisk och uppfriskande start. Hjärtat av doften är en blommig blandning av lavendel och geranium, som tillför en sofistikerad och balanserad karaktär. Basen är en varm och förförisk kombination av vanilj, tonkaböna och bärnsten, som ger en långvarig och intrycksfull avslutning.

När att Bära

Denna doft är idealisk för höstens kvällar, när luften är krispig och stämningen är rätt för något speciellt. Med en mycket lång hållbarhet och tydlig sillage, är den perfekt för kvällar när du vill lämna ett bestående intryck.

Invictus Victory Elixir passar dig som söker en kraftfull och förförisk doft för speciella tillfällen. Den är mindre lämplig om du föredrar subtila och lätta dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

900 kr · 50 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy