Elegant parfymflaska för herrar med Viktor & Rolf Spicebomb Extreme-design

Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme

Viktor & Rolf Spicebomb Extreme är en orientalisk doft med intensiv kryddighet, perfekt för vinterkvällar.

Bästa pris

Nordicfeel
från 1 128 kr · 90 ml (12,53 kr/ml)

Bästa pris per ml: 90 ml, 12,53 kr/ml hos Nordicfeel (1 128 kr)

Köp hos Nordicfeel

Jämför 7 erbjudanden ↓

Doftnoter

Toppnoter: Lavendel, Svartpeppar
Hjärtnoter: Kummin, Kanel
Basnoter: Tobak, Vanilj

Egenskaper

Hållbarhet

5/5

Sillage

4/5

Säsong

Vinter

Tillfälle

Kväll

Jämför priser

Vi kan få provision när du klickar vidare till en butik. Det påverkar inte rankningen eller prisjämförelsen.

90 ml från 12,53 kr/ml

Nordicfeel

90 ml · EDP

Bäst pris

1 128 kr

12,53 kr/ml

Köp

Lyko

90 ml · EDP

1 128 kr

12,53 kr/ml

Köp

Eleven

90 ml · EDP

1 620 kr

18,00 kr/ml

Köp

Kicks

90 ml · EDP

1 620 kr

18,00 kr/ml

Köp
50 ml från 17,50 kr/ml

Nordicfeel

50 ml · EDP

875 kr

17,50 kr/ml

Köp

Lyko

50 ml · EDP

875 kr

17,50 kr/ml

Köp

Eleven

50 ml · EDP

1 185 kr

23,70 kr/ml

Köp

Priser senast uppdaterade

1 erbjudande är tillfälligt slut.

Om Viktor & Rolf Spicebomb Extreme

Viktor & Rolf Spicebomb Extreme är en djärv och intensiv doft som fångar essensen av kalla vinterkvällar. Med en orientalisk karaktär är denna parfym en kraftfull upplevelse för den modige.

Doftnoterna börjar med en uppfriskande blandning av lavendel och svartpeppar, vilket ger en kryddig men ändå harmonisk öppning. I hjärtat hittar vi kummin och kanel som tillför en varm och fyllig dimension. Basnoterna av tobak och vanilj ger en sensuell och långvarig avslutning.

Denna doft är idealisk för vinterkvällar när du vill göra ett bestående intryck. Med mycket lång hållbarhet och tydlig sillage, är Spicebomb Extreme det perfekta valet för speciella tillfällen.

Spicebomb Extreme passar dig om du söker en kraftfull och kryddig doft som varar hela natten. Mindre lämplig om du föredrar lättare och fräschare dofter.

Handla parfym hos våra partners

Klicka på en butik för att utforska deras sortiment

Annons – Vi samarbetar med dessa butiker och kan få ersättning vid köp

Bäst pris

1 128 kr · 90 ml

Nordicfeel

Köp

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta använda webbplatsen accepterar du vår användning av cookies. Cookiepolicy · Integritetspolicy